Koncertna meditacija 432 Hz, autorski projekt violončelistice Ane Rucner, od svog je nastanka poziv publici da kroz glazbu pronađe mir, unutarnju ravnotežu i dublju povezanost sa sobom.
Danas to glazbeno putovanje dobiva novu dimenziju.
U suradnji s pjesnikom, autorom i govornikom Lukom Balvanom, svaka skladba iz Koncertne meditacije 432 Hz dobila je svoju meditaciju inspiriranu bezvremenskim Hvalospjevom ljubavi.
Luka Balvan svojim je meditativnim tekstovima otvorio novu dimenziju Anine Koncertne meditacije 432 Hz.
Tako je nastao projekt “Novo putovanje duše” jedinstveni spoj glazbe i poezije u kojem se tonovi i riječi isprepliću u iskustvo koje poziva na zastajanje, promišljanje i povratak onome što je u životu najvažnije.
Počevši od ove srijede, publika će na društvenim mrežama i YouTube kanalu Ane Rucner svakoga tjedna moći pratiti jednu novu meditaciju. Svaki nastavak donosi jednu skladbu iz Koncertne meditacije 432 Hz i meditativni tekst Luke Balvana, stvarajući jedinstven prostor u kojem se glazba i riječ međusobno nadopunjuju.
Projekt nije zamišljen samo kao umjetnička suradnja, već kao poziv da, usred svakodnevne užurbanosti, zastanemo na nekoliko minuta, udahnemo i ponovno se prisjetimo vrijednosti koje nas povezuju – ljubavi, mira, suosjećanja i zahvalnosti.
Ana Rucner
“Vjerujem da glazba ima moć dotaknuti ono što riječima često ne možemo izreći. Koncertna meditacija 432 Hz nastala je iz želje da ljudima pruži prostor mira i unutarnjeg sklada. Ova suradnja s Lukom donijela je projektu novu dimenziju i pokazala kako se glazba i riječ mogu ispreplesti u jedinstveno iskustvo koje govori srcu.”
Luka Balvan
“Ljubav je najljepši jezik koji čovjek može govoriti. Kada sam slušao Aninu glazbu, riječi su dolazile same – kao odgovor srca na ono što je glazba već ispričala. Hvalospjev ljubavi bio je prirodna inspiracija jer nas podsjeća na vrijednosti koje nikada ne gube svoju snagu. Nadam se da će ove meditacije biti mali dar svima koji traže mir, nadu i svjetlo u svakodnevnom životu.”
Glazbenu podlogu projekta na klaviru izvode Darko Domitrović i Matea Križanac (Jeshua), a glazba je snimljena u studiju Hit Recordsa.
Koncertna meditacija 432 Hz dostupna je na svim streaming platformama: